Ogłoszenia
Działalność gospodarcza
Adresy instytucji
ZVOLTE
Partnerzy projektu
Statystyki odwiedzin
Přístupů na stránky:
Zobrazení:
 
 

 

"Podnikání bez hranic. Polsko - český internetový hospodářský portál"

  

POPIS PROJEKTU

Projekt předpokládá vytvoření internetového portálu, skládajícího se ze dvou částí: informační a tzv. "kooperační burzy". Informační část bude obsahovat informace z oblasti zakládání a provozování podnikatelské činnosti v České republice a v Polsku (podle pravidla "krok za krokem"), potřebné dokumenty ke stažení, informace o úlevách a osvobozeních od daní, na které mají právo čeští a polští podnikatelé (se zvláštním ohledem na příhraniční oblasti) a adresy úřadů souvisejících s podnikáním a podporujících podnikatele (např. půjčkové a garanční fondy, hospodářské komory apod.).

 

Část týkající se "kooperační burzy" bude obsahovat databázi podnikatelů z oblasti příhraničí a tzv. "internetovou inzertní nástěnku", která umožní polským a českým firmám navázání partnerské obchodní spolupráce.

 

CÍL PROJEKTU

Cílem projektu je zlepšení podmínek rozvoje společných polsko-českých ekonomických podniků. Projekt přispěje k posílení a rozvoji sítě spolupráce na obou stranách hranice. Realizace projektu podpoří další rozvoj hospodářského potenciálu příhraničních regionů posílením stávajících struktur, zvýšení konkurenceschopnosti polských a českých subjektů a aktivizace celé ekonomiky na obou stranách hranice. Poskytování informací týkajících se podnikání a existence kooperační burzy usnadní provozování podnikatelské činnosti v Polsku a v České republice a urychlí vyhledávání potenciálních obchodních partnerů na druhé straně hranice.

 

CÍLOVÉ SKUPINY

Projekt je určen:

 

- všem podnikatelům z oblasti podpory zahrnuté do programu Evropské přeshraniční spolupráce Česká republika – Polská republika, kteří hledají obchodního partnera.

 

- osobám, které teprve plánují zahájení podnikatelské činnosti v Polsku a v České republice (a které hledají informace o pravidlech pro zakládání a provozování činnosti).

 

- podnikatelům, kteří mají sídlo mimo oblast podpory a kteří hledají obchodní partnery v území polsko-českého příhraničí, nebo kteří mají pobočku nebo filiálku firmy v oblasti podpory. 

 

- institucím, které reprezentují podnikatelskou sféru v oblasti polsko-českého příhraničí.

 

 

PARTNERSTVÍ:

 

                                  

 

                 Obec Valbřich      Hospodářská komora v Náchodě

 

Giełda kooperacyjna